Start Up / Mayıs - Temmuz 2019 Ürün Kodu: SKU-10914

REKOR BAŞVURU
Melek yatırımcılara, yatırım ağlarına ve fonlara gelen girişimci başvuruları her geçen gün artıyor. Araştırmamıza katılan 20 yatırım ağı ve fona geçtiğimiz yıl 134 bin başvuru geldi. Benzer yoğunluk melek yatırımcılarda da gözleniyor. Girişimcilerin bu ilgisinin arkasında artan finansman ihtiyacı var.

GİRİŞİMCİNİN ERDEM ABİSİ
Girişimcilik ekosisteminde herkes Erdem Yurdanur’u tanır. Bugüne kadar Maçkolik, Kokteyl, Masomo gibi girişimlerin yaratıcılarından olan Yurdanur, yatırımcı kimliğiyle de ekosistemin en önemli isimleri arasında. Erdem Yurdanur ile girişimcilere yol gösterecek bir söyleşi gerçekleştirdik.

İLK 100'ÜN YENİ HEDEFİ
Bu yıl dördüncü kez Türkiye’nin en başarılı start up’ları belirlendi. Ekosistemin önde gelen isimlerinin değerlendirmesiyle oluşturulan listenin ilk üçünde Insider, Sinemia ve Foriba yer aldı. Hızlı büyümeleriyle dikkat çeken bu 100 start up’ın hedefinde ise yurt dışı var.

“En iyileri arıyorum”
Teknoloji yatırımcısı Hande Enes, son 2 yılda 2 milyon dolarlık yatırım yaptı. Şu ana kadar 20 girişime kanatlarını açtığını belirten Enes, önümüzdeki dönemde en iyi işlere yatırımlarının süreceğini söylüyor.

UGG nasıl ikonik bir marka oldu
Avustralyalı girişimci Brian Smith, kuzu derisi botlarla Amerika pazarına girdiğinde hedefi heyecan verici bir başarı hikayesi yazmaktı. Pazarlamanın tüm mucizelerini kullandı ve ikonik marka UGG’a hayata verdi.

“DÜNYA 90 MARKASI OLACAĞIZ”
Modanisa global marka olma yolunda vites büyütüyor. 800 tedarikçiyle çalıştıklarını belirten Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, “Modanisa, Türkiye’den çıkan bir dünya markası olsun istiyorum” diyor.

İş Bankası API’lerle platform ekonomisi yaratıyor

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Start Up Diğer Sayılar

Start Up Mayıs - Temmuz 2019

Start Up / Mayıs - Temmuz 2019

8,99 ₺