Maison Française / Eylül 2019 Ürün Kodu: SKU-11198

Çağdaş sanat buluşması
Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen Contemporary Istanbul, 12-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda sanatseverlere ev sahipliği yapacak. Bu yıl fuarda 22 ülkeden 75 çağdaş sanat galerisi, 510 sanatçı ve 1400’ün üzerinde eser yer alacak. Fuarın artistik direktörlüğünü Fransız küratör ve sanat araştırmacısı Anissa Touati üstlenmiş.

Tasarım, sanat ve cam

Cam sanatçısı Felekşan Onar.
Cam sanatçısı Felekşan Onar 15 yıllık cam serüvenine uluslararası sergilerle devam ediyor. Berlin Bergama Müzesi, Londra Victoria&Albert gibi önemli müzelerde eserleri geniş zamanlı sergilenen Onar, Venedik’te her yıl düzenlenen The Venice Glass Show’a davet edilen ilk Türk cam sanatçısı oldu. Onar’ın cam ile serüvenine biz de sorularımızla katıldık.

Tasarım hanında bir mola
Adını kervansaray kültüründen alan Han of Design, bugünlerde 23 ünlü Türk tasarımcısını bir araya getiren bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Pera’daki, yaratıcı kuvvetler birliğinin imza attığı sergi seri halinde devam edecek.

Zaman tünelindeki mimari: The Museum Hotel Antakya
Ulusal ve uluslararası alanda pek çok ödüle sahip olan EAA Emre Arolat Mimarlık tarafından tasarlanan The Museum Hotel Antakya, sahip olduğu tarihi mirası, farklı mimarisi, yerel ögeleri içeren modern dekorasyonu ile öne çıkıyor.

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Maison Française Diğer Sayılar

Maison Française Eylül 2019

Maison Française / Eylül 2019

8,99 ₺


Maison Française Haberler