Kadıköy Life / Mayıs - Haziran 2019 Ürün Kodu: SKU-10921

HAYDARPAŞA’LILARIN “MEKTEB-i TIBBiYE-i ŞAHANE” DiRENiŞi

“Taa Haydarpaşa’dan İzmir’in dağlarına uzanacaktı bedenleri… Çoğu; adı sanı okunmaz genç tabipler, künyesi bilinmez milislerdi onlar… Topların ve mermilerin ve bombaların gürültüsü içinde Memet’lerine şifa vermek uğruna tertemiz alınlarından vurulup toprağa düşenlerdi… Yeşil çalıların örtüsü altında yatarken, biten sadece hayatları değildi… Kan nehirlerinde yıkanıp boylu boyunca uzandıkları topraklarda zamanla orkideler bitecek, “İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar”ı bulutlar üzerinden söyleyeceklerdi bundan böyle…”
R. Sertaç Kayserilioğlu

Ragıp Paşa Köşkü ÇÜRÜMEYE Mİ TERK EDİLDİ?
Caddebostan sahilinin incisi kabul edilen ve halk arasında “Beyaz Köşk” olarak da bilinen Ragıp Sarıca Paşa Köşkü, çürümeye mi terk edildi? Beyazlığından eser kalmayan köşkün çevresinde de deformasyonun başladığını gören Kadıköylüler, “Ne oluyor?” sorusunu sormaya başladı.

Dünyanın en lüks ve en yenilikçi gemileri ROYAL CARIBBEAN’DA!
Gemi seyahati düşünüldüğünde akla gelen ilk isim olan Royal Caribbean International, 1968 yılında kurulmuş bir gemi şirketi. Sektördeki en eğlenceli gemilere sahip olan şirket, dinamik bir bakış açısı ile tüm dikkatleri kendi üzerine çekmeyi başarıyor.

Aykurt Nuhoğlu: KADIKÖYLÜLER UMUT, AŞK VE MUTLULUKLARINI TÜM TÜRKIYE’YE YAYSIN
31 Mart Yerel Seçimleri’ni geride bıraktığımız süreci Kadıköy de değişimle karşıladı. Geçtiğimiz dönem toplamda beş yıl Kadıköy’e belediye başkanlığı görevini üstlenen Aykurt Nuhoğlu, koltuğunu yine Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olan Av. Şerdil Dara Odabaşı’na bıraktı. Aykurt Başkan’a veda ederken; Kadıköy’ün son beş yılını, çalışmalarını, ilçeye dair gelecek öngörülerini konuştuk.

ABD’li şarkıcı Della Miles: ISTANBUL, NEW YORK’A BENZIYOR
Türkiye ziyareti sonrasında ülkemizin kültüründen etkilenerek Müslümanlığı seçen ABD’li şarkıcı Della Miles, aynı zamanda sosyal yardım projeleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Yazılı basında ilk kez Kadıköy Life’a konuşan Miles, Türkiye’de bulunduğu zamanlarda Kadıköy’de yaşamayı tercih ediyor.

Deniz Ülke Arıboğan ile KÜRESELLEŞMENIN BUGÜNÜ
Üsküdar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile “Tarih Geri Dönüyor” alt başlığıyla yayımlanan “Duvar” adlı kitabından yola çıkarak, bir zamanlar global bir köy haline geldiğini düşündüğümüz dünyamızın bugünkü durumunu konuştuk.

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 6,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Kadıköy Life Diğer Sayılar

Kadıköy Life Mayıs - Haziran 2019

Kadıköy Life / Mayıs - Haziran 2019

6,99 ₺