Kadıköy Life / Mayıs 2014 Ürün Kodu: SKU-2663

1, Kapak
9, İçindekiler
24, 124 yıllık “Gazhane” artık kültür merkezi Bir asır boyunca İstanbul’un enerji ihtiyacını sağlayan tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nin kültür merkezine dönüştürülmesi projesi hayata geçti. Her geçen gün çürüyen ve yok olmaya yüz tutan Gazhane, iki yıl sonra Kadıköy’ün prestij merkezi olacak.
28, Denizkızı Eftalya Denizkızı Eftalya… O duyulduğu halde, bir türlü yaklaşılamayan büyüleyici sesiyle hem İstanbul’un, hem de musiki tarihimizin, bilinmeyen, söylenilmeyen, unutulmuş bir efsanesi... Bu sayımızda kapağımızı Denizkızı Eftalya Hanım’a ithaf ettik.
32, İşte akıllarındaki Kadıköy! Yeni Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, görevine başladı. Çeyrek asrın ardından gelen değişim ile birlikte Kadıköylüler, ilçede hayata geçirilmesi gereken yatırım ve projeleri değerlendirdi.
44, Feyzioğlu: “Bırakın gençler yapsın…” Cumhuriyetçi ve Atatürkçü duruşu ile sembol isim haline gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Anadolu Yakası’nın nabzını tutan Kadıköy Life’a çok özel açıklamalarda bulundu.
48, Kadıköy’de 300’den fazla binaya imza atan Ömer Sadıkoğlu’nun öyküsünü, oğlu anlatıyor… Bugünlerde Kadıköy’ün hemen her sokağında rastladığınız inşaat yıkımları ve hafriyat kamyonları ile gündeme gelen Yap-Sat Sektörü’nün temsilcilerinden Lütfü Sadıkoğlu’nu dergimiz sayfalarında ağırlıyoruz.
52, “Körler Ülkesi”nden dokuz katlı “Truva” kentine… Kadıköy… Körler Ülkesi… Ama gelin görün ki; “kör” kelimesi acaba kimlere daha çok yakışmakta?.. Bundan takriben 2500 sene evvel o güzellikleri keşfedip, yaşayacak en güzel yer olarak Chalkedonia/Kadıköy yakasını seçip yerleşenlere mi? Yoksa; o yemyeşil çayırlar üzerine kat ve kat beton yığınlar dikerek, adeta yeni bir Truva yaratmakta olan bizlere mi?... (Bir Sertaç Kayserilioğlu yazısı…)
72, “Amerikan Kültür” Ataşehir’de… Mezunlarını çift diploma sahibi yapan ve yurtdışındaki okullara sınavsız geçiş olanağı sağlayan Amerikan Kültür Kolejleri, 2014-2015 döneminde İstanbul Anadolu Yakası’nda eğitim-öğretim hayatına başlıyor.
92, İstanbul’un zirvesinde Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleri Yeşilin ve mavinin birleştiği noktadaki tesiste, özel Bervaze Kebabı ve birbirinden lezzetli yemekleri tadarken, İstanbul’un zirvesinde olmanın keyfini yaşayın…

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 6,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Kadıköy Life Diğer Sayılar

Kadıköy Life Mayıs 2014

Kadıköy Life / Mayıs 2014

6,99 ₺