Kadıköy Life / Mart - Nisan 2019 Ürün Kodu: SKU-10662

YIL 1920...
FENERBAHÇE, SADECE BİR SPOR KULÜBÜ DEĞİLDİ

İstanbul’da işgalin ilk yılları…
İşgal Orduları Başkumandanı General Harrington, Fenerbahçe’lilerin, Kurbağalıdere kıyısındaki binasından, Ulu Önder M. Kemal Paşa’nın Anadolu’daki ordularına silah, cephane ve savaşacak insan kaçırdıklarına dair haberler almakta ve bu binayı kontrol altında bulundurmakta…

Kurtuluşa Gidişin 100. Yılı’nda İŞGALDEN KURTULUŞA KADIKÖY
Sertaç Kayserilioğlu: “Milli Mücadele’nin başlangıç yılı olan 1919’un yüzüncü yılı boyunca sürdüreceğimiz ‘İşgal Döneminde Kadıköy’ ana başlıklı yazı dizimizin bu ikinci bölümünde öncelikli olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yer alması, onun Kadıköy yakasının bir kulübü olarak bu dönem içinde verdiği faaliyetleri nedeniyledir.”

Biz mi onlardan, onlar mı bizden?
KADIKÖY’DE AZINLIK DOSTLARIMIZIN DÜNÜ, BUGÜNÜ
Kadıköy ve çevresindeki, hatta biraz daha geniş kapsamda Anadolu yakasındaki azınlıkların, özellikle Rum, Ermeni ve Yahudi vatandaşlarımızın dünü, bugünü, alışkanlıkları, yemekleri, bayramları, bizlerle ilişkileri çok ilginç… Bu sayımızda yaşamlarını hatırlamaya ve hatırlatmaya çalışacağız. Özellikle de genç nesillerimize!

Ramazan Kurtoğlu uyardı:
ŞOK EDİCİ OLAYLARA VE CİNAYETLERE HAZIRLIKLI OLUN!
Dünya ve Türkiye ekonomisi üzerine açıklamaları ve uyarıları ile her zaman dikkat çeken Dr. Ramazan Kurtoğlu, Büyük Kulüp’e konuk oldu. Konferans sonrasında sorularımızı yanıtlayan Kurtoğlu, dünyayı ve Türkiye’yi bekleyen ekonomik krize karşı dinleyicilerini ve okuyucularını uyardı.

Yeteneği içinde kaybolmuş bir dahi; KERİM ÇAPLI
Türkiye’nin dünya çapındaki sanatçılarından Kerim Çaplı’nın kayıp kayıtları, “Kayıp” albümü ile müzikseverlerle buluştu. 2004 yılında hayatını kaybeden Kerim Çaplı’nın, yeteneğinin yanı sıra hüzünlü bir hikâyeyi de miras bıraktığı oğlu Ahmet Çaplı için ise bu albüm, babaya bir saygı duruşu…

Neslihan Arslan: DİZİLERDE KALİTE, SÜRELERİN DÜŞÜRÜLMESİYLE SAĞLANIR
Tiyatro sahnelerinden gelerek evlerimize konuk olan genç oyuncu Neslihan Arslan, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu. Buğulu sesi, uzun siyah saçları, kendine has jest ve mimikleri, kararlı duruşuyla dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu, bugünlerde İstanbullu Gelin’in Dilara’sına hayat veriyor, dergimize de konuk oluyor.

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 6,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Kadıköy Life Diğer Sayılar

Kadıköy Life Mart - Nisan 2019

Kadıköy Life / Mart - Nisan 2019

6,99 ₺