Ekonomist / Eylül 01, 2019 Ürün Kodu: SKU-11184

Dolarda yükseliş devam eder mi?

Binlerce start up’a daha destek verecekler

Yeni Pazar Arayışı
Bir yandan ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı, diğer yandan Brexit ve Ortadoğu’daki belirsizlikler küresel ticarette endişelere neden oluyor. Son dönemde en büyük ihracat pazarı olan Avrupa Birliği ülkelerinde baş gösteren yavaşlama işaretleri, büyüme performansını ihracata bağlayan Türkiye açısından tehlike çanları çaldırıyor. Bu nedenle, geçtiğimiz yıllarda alternatif bölgelere yönelmeye başlayan ihracatçıların yeni pazar arayışı hızlanmış durumda. Uzak Asya’dan Afrika’ya, Rusya’dan Latin Amerika’ya yeni dönemin ihracat stratejilerini sizler için araştırdık.

“İhracatta 4 ülkeyi hedefimize aldık”
İhracatçılar, dört ülkeyi yakın markaja aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Meksika, Çin, Rusya ve Hindistan’a odaklandıklarını söylüyor. Gülle, dört yılda Türkiye’nin dünyada en çok ihracat yapan 30 ülke içinde yer alacağını belirtiyor.

Kurumsal yönetimi Anadolu’da anlatacak
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Anadolu’da kurumsal yönetimin önemini anlatmak için harekete geçti. Dernek, sanayi odaları ve ihracatçı birlikleriyle toplantılar düzenleyecek. İlk toplantı eylülde Aydın’da yapılacak ve ardından diğer kentlere yayılacak.

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 6,99 ₺

İLGİLİ KATEGORILER

Ekonomist Diğer Sayılar

Ekonomist Eylül 01, 2019

Ekonomist / Eylül 01, 2019

6,99 ₺


Ekonomist Haberler