bi_özet gayrimenkul / Ağustos - Ekim 2019 Ürün Kodu: SKU-11150

Bireyden Kuruma “Well-Being”
Kurumları da bireyler gibi beden, ruh ve zihinden oluşan bir mekanizma olarak düşünen ve bu mekanizmayı kurum kültürüne dahil eden kurumsal bütüncül sağlık/esenlik yaklaşımını Deniz Başıbüyük ile konuştuk.

Tasarımda Fiziksel, Ruhsal ve Zihinsel “İyi Olma Hali”
mimaristudio kurucuları Ayça Akkaya Kul ve Önder Kul ile well-being odaklı tasarım konusunu konuştuk.

Jansen Bölgesinin Emlak Dönüşümü
Farklı şehirlerdeki emlak piyasası değişikliklerine odaklanan emlak soruşturmasının bu bölümünde, zaman içerisinde çok sayıda değişim ve dönüşüm geçiren Adana’nın “Jansen Bölgesi”, tarihsel çerçevesi ve emlak danışmanlarının yorumları eşliğinde ele alınıyor.

Islak Mekânlarda Su Yalıtımı
27.10.2017 tarihinde yayınlanıp 1.6.2018 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Su Yalıtım Yönetmeliği yeni yapılacak yapılar için zorunlu. Eski yapılarda yapılacak olan tadilatlar da bu yönetmenliğe göre yapılmak zorunda ve yönetmeliğin uygulanmasından mimarlar, müteahhitler, yapı denetim elemanları, onay kurumları ve mal sahipleri sorumlu. Su Yalıtım Yönetmenliği’nde ıslak mekânlar önemli bir yer tutuyor. Islak mekânlar dendiğinde sadece konutlardaki banyo ve tuvaletler akla gelmemeli; hastanelerde ameliyat salonları, otopsi odaları sanayi ve otel yapılarında mutfaklar, çamaşır yıkama alanları vb. de ıslak hacim olarak kabul edilmelidir. Yönetmelikte ıslak mekânlar ile ilgili tasarımdan yalıtım sistemine, malzemeden uygulamaya birçok kural mevcut.

dMags'le Ücretsiz Oku

İLGİLİ KATEGORILER

bi_özet gayrimenkul Diğer Sayılar

bi_özet gayrimenkul Ağustos - Ekim 2019

bi_özet gayrimenkul / Ağustos - Ekim 2019