Atlas / Temmuz 2019 Ürün Kodu: SKU-11022

LİZBON / PORTEKİZ
Avrupa’nın denizcisi
Tejo Nehri’nin Atlas Okyanusu’na açıldığı geniş bir haliçte, yedi tepe üzerinde kurulu Portekiz’in başkenti Lizbon. Avrupa’nın en eski ve en güzel kentlerinden biri.

MODERN DALIŞ NOKTALARI
Yapay resifler
Dalış etkinliklerine yeni keşif noktaları kazandırmak ve deniz canlılarına yaşam alanı sağlamak için son yıllarda yeni bir yola başvuruluyor: Emekliye ayrılmış gemi ve uçakları batırmak!

EDREMİT
Sabahattin Ali’nin şehri
Zaman zamana eklenir Sabahattin Ali’nin “Kuyucaklı Yusuf” romanında. 1903 sonbaharında başlayan olaylar 1. Dünya Savaşı’na, seferberlik yıllarına ilerler... Ve bütün bu zamanların ana mekânı Balıkesir’in Edremit ilçesidir.

FOTOKEŞİF
Sicilya / İtalya
Bugünün Sicilya’sının sessiz, sakin duruşu yanıltmasın. Çağlar boyunca işgal üstüne işgal gören adanın zengin tarihine her devirde yeni halkalar eklenmiş.

KARYA YOLU
Karadan mavi yolculuk
Türkiye’nin en uzun kültür rotası 850 kilometre. Bu görkemli güzergâh, “Anadolu’nun yerli halklarından” diye tanımlanan Karyalıların coğrafyasını, aynı zamanda Türkiye’nin az bilinen deniz rotalarını kapsıyor. Datça ve Bozburun yarımadalarının hiç yerleşim görmemiş koyları...

Ay’da gizemli kütle

İlaçlar değil, böcekler çözer

Hasankeyf

Atlas Tatil 2019

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Temmuz 2019

Atlas / Temmuz 2019

8,99 ₺


Atlas Haberler