Atlas / Temmuz 2014 Ürün Kodu: SKU-2885

1, Kapak
3, İçindekiler
8, FOTOYORUM Kesme Beyaz / Ulusal bayrağındaki renkleri en etkili kullanan ülkelerden biridir Yunanistan. Maviye bakan bütün sahil yamaçları beyaz; mavi sonsuzluk içinde yüzen adaları kesme beyazdır.
12, PANORAMA Gezmek Sanattır
26, ATLAS RAPORU Güzelliğin Başı Belada
30, YER VE GÖK Zafer Hayvanların
34, ARKEO Müzedeki Tapınak
46, RODOS İki Deniz Şövalyesi / Kaderin rüzgârını yelkenine dolduran nice tüccarı, fatihi, maceracıyı kendine çekti Rodos. Karialılara da ev sahipliği yaptı, St.Jean Şövalyeleri’nin mühendislik harikası surlarını aşmayı başaran Osmanlılara da.
70, KULA Yanık Miras / Örste demirle birlikte nefsini de döven son demircileri; koruma altına alınan tarihi evleri; 12 bin yıllık insan ayak izleriyle doğal ve kültürel bir mirastır Kula. Yanı başında uzanan sönmüş lav platosu ise bu “Yanık Ülke”ye başka bir ihtişam katıyor.
96, CAEN Generaller Şehri / İkinci Dünya Savaşı’nın sonunu 1944 Haziran’ında, Fransa’nın kuzeyindeki Normandiya kıyılarında bir anda beliren 300 bin müttefik askeri hazırlamıştı. Çıkarmanın 70. yıldönümü nedeniyle Normandiya’nın merkezi Caen şehri, birbirinden önemli başkan ve başbakanları ağırladı.
112, KARSTİK GÖLLER Sualtından Sivas / Kimi “doktor balıklar”ıyla ünlü; kiminde sualtı ormanı gizli; kimi öyle berrak ki göze görünmüyor… Atlas ekibi Sivas’ın karstik göllerinin derinlerine daldı, sualtı sırlarını keşfetti.
128, ÇEVREN Doğadaki Mühendislik
130, SEN DE GİT Rüzgârlar Adası Mikonos
133, Türkiye Plajlar Atlası

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Temmuz 2014

Atlas / Temmuz 2014

8,99 ₺


Atlas Haberler