Atlas / Ocak 2015 Ürün Kodu: SKU-3445

1, Kapak
3, İçindekiler
8, FOTOYORUM / Taştaki Rengâhenk
14, PANORAMA / İstanbul’u Dinliyorum
32, ATLAS RAPORU / Adım Adım Nükleere
34, YER VE GÖK / Tersine Devinirken
36, ÇEVREN / Toprak Yılı
38, GEZGİNCE / Avrupa Zamanı
40, Çukurova DELTASI / Turnalar Hep Uçsun / Atlas, okurlarıyla birlikte turnalara gitti; WWF-Türkiye ile Brisa’nın gerçekleştirdiği “Turnalar Hep Uçsun” projesi kapsamında, Anadolu’ya uzaklardan selam getiren bu efsanevi kuşa Çukurova’da konuk oldu.
56, ERZURUM’DAKİ KARADENİZ / Işık Bahçesi / Kehribar ve bal gibi yumuşak, akik ve ayaz gibi derin ışıktır Erzurum. Onun Karadeniz Bölgesi’nde kalan yedi ilçesi renkleri, kıvrımları, el değmemiş yükseltileri, tarihi ve kültürel dokusuyla göz kamaştırıyor.
76, ÇİN / Gökkuşağı Dağları / Atlas, adeta bir ressamın fırçasıyla boyanmış gibi duran bu narin tablonun içinde, Çanhey Danşia Ulusal Jeoparkı’ndaki Gökkuşağı Dağları’ndaydı.
94, URLA YARIMADASI / Sualtında Cümbüş / Sığacık açıklarında kırmızı süngerler ve sarı anemonlarla dekore edilmiş Şömine Mağarası, Doğanbey’de coşkulu süngerler, Çeşme’de Monem batığı ve çarşafı andıran kumuyla Yatak Odası; Karaburun’da kovuklarından başlarını uzatmış mürenler ve onlarla sohbete katılmak isteyen böcekler...
114, ŞANLIURFA-DİYARBAKIR-MARDİN / Yaban Karacadağ / Dört yavrulu tilki ailesinin bir günü ve ünü Avrupa’ya ulaşan bozkır ötleğeni... Çeltik tarlalarında çekirge peşinde koşan sumrular, leylekler, çalı bülbülleri... Güneydoğu Anadolu’da Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin sınırlarına yayılan volkanik Karacadağ, yaban yaşamıyla keşfedilmeyi bekliyor.
128, YILDÖKÜMÜ / 2014 Atlas
130, SEN DE GİT / Bir Kış Rüyası: Çıldır Gölü

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Ocak 2015

Atlas / Ocak 2015

8,99 ₺


Atlas Haberler