Atlas / Ocak 2014 Ürün Kodu: SKU-2257

1, Kapak
3, İçindekiler
8, PANAROMA / Gençliğin Kalp Atışı
28, RAPOR / Kanyona Dokunma / Kocaeli il sınırlarındaki Ballıkayalar, doğal yapısını tehdit eden bir projeyle karşı karşıya.
30, YER VE GÖK / Nesilleri Tükeniyor
34, ÇEVREN / Dünyayı Soğutmak / Bazı araştırmacılar güneş ışınlarını yansıtarak dünyayı soğutma planları öne sürüyor.
38, ARKEO / Uludağ’ın Resimli Kayaları
42, ANKARA / Yaban Başkent / Taramalı tüfek gibi tak tak tak diye güçlü kanat vuruşlarıyla havalanan çil kekliklerden çöpleri karıştıran tilkilere, bıyıklı doğanlara, küçük akbabalardan ak kuyruklu kartallara kadar pek çok canlıyı barındıran bir il Ankara.
64, MASUMIYET BAHÇESI / Nepal’in Geleceği / Her köşesinde çocuk güzelliğinin ve saflığının, masumiyetin ışıltısının parladığı bir ülke Nepal. Bir çocukluk bahçesi. Bakışları, davranışları, kalpleri fetheden gülümseyişleriyle Nepal’in gelecekteki sureti onlar.
90, BATMAN / Dicle’nin Son Yezidileri / Suyun, toprağın, insanın, tarihin, kültürün ve kuşun kaderi ne kadar da birbirine bağlı! Batman’ın Beşiri ilçesinin köylerinde yaşayan; dualarını yüzyıllardır Dicle ve kollarının kıyılarında yapan Anadolu’nun son Yezidileri, elleri yüreklerinde, yapımı süren Ilısu Barajı’nda suların yükselmesini bekliyor.
104, ISTANBUL / Belgrad Ormanı Direniyor / Belgrad Ormanı’nın belkemiği 18 ağaç türü, 18 kahraman gibi; 400 bitki, 169 kuş, 56 kelebek ve yüzlerce mantar türüne, birçok memeli hayvana, sürüngen ve amfibiye, yani her türlü yaşam formuna kucak açıp kol kanat geriyor, koruyup kolluyorlar.
122, SENDE GIT / Ege’nin Kuzeyi Kavala
124, YILDÖNÜMÜ / 2013 Atlas
126, MEKTUP / Atlas Bebek
130, GECENAME / Raziye

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Ocak 2014

Atlas / Ocak 2014

8,99 ₺


Atlas Haberler