Atlas / Eylül 2014 Ürün Kodu: SKU-3043

1, Kapak
3, İçindekiler
10, FOTOYORUM / Ağacın Gözleri / Kamuflaj ustası ishakkuşunun (Otus scops) kulağı bile kulak değil; kulak kepçesi gibi görünen aslında dikey tüylerdir.
14, PANORAMA / İnteraktif Atlas
34, ATLAS RAPORU / Konya Ovası Susuyor
38, YER VE GÖK / Kaplumbağalar da Konuşur
42, ÇEVREN / Beşinci Ayak
46, GEZGİNCE / Kanada’nın Avrupalısı: Vancouver
52, FOTOKEŞİF / Manisa: Mesir Yağmuru
58, TARIHIN İZINDE / Zazalar / Kimi araştırmacıya göre ayrı bir halk, kimine göre Kürtlerin bir kolu; kimi Hazar Denizi’nin güneyindeki Deylem’den geldiklerini söylüyor, kimine göre de hep Anadolu’daydılar... Yazılı tarihleri yakın bir dönemde başlayan Zazaların yaşam alanları Erzincan ile Diyarbakır arasında yoğunlaşıyor.
78, DRESDEN - ALMANYA / Küllerinden Doğan Şehir / İkinci Dünya Savaşı’nda neredeyse tamamen yıkıldı Dresden. Ama Almanların o ünlü titizlikleri sayesinde küllerinden doğdu; bu kültür hazinesi aslına uygun olarak yeniden inşa edildi. Zarif kuleleri, tarihi köprüleri şimdi yine Elbe Nehri’nin sularına yansıyor.
96, BALIKÇILLAR / Zarif Kanatlar / Uzun boyunlu, güzel ve ağırbaşlı büyük akbalıkçıl; şıklıkta dünya markası küçük balaban; Topkapı Sarayı’nın bahçesinde bile görülen gri balıkçıl… Zarafetleriyle kendini belli eden, tüm dünyada dağılım gösteren, dikkat çekici bir kuş ailesi balıkçıllar.
110, KEMER’DEN FETHIYE’YE / Lykia Limanları / Antalya Kemer’den Fethiye Körfezi’nin kuzeybatısındaki Dalaman Çayı’na kadar uzanan Lykia topraklarında çok sayıda antik liman kenti yer alıyor.
130, SEN DE GİT Batmayan Güneş Stockholm

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Eylül 2014

Atlas / Eylül 2014

8,99 ₺


Atlas Haberler