Atlas / Ekim 2014 Ürün Kodu: SKU-3136

1, Kapak
3, İçindekiler
8, FOTOYORUM Beton-Cam-Tarih
12, PANORAMA Ege’nin Efeleri
30, ATLAS RAPORU Hevsel HES’ten Kurtuldu
34, YER VE GÖK Son Kurban
38, ÇEVREN Kollardaki Sır
40, GEZGİNCE Kuzeydeki Dünya
42, FOTOKEŞIF İstanbul Sokakları: Andaki Espri
48, TAŞELİ PLATOSU / Taş İle Suyun Dansı / Derinlik rekortmeni mağaralar; susuz coğrafyaya tam bir karşıtlık oluşturan şelaleler; kıraç arazide yaşam mücadelesi veren köyler; rüzgârın biçimlendirdiği “antik kent”ler...
66, ÜÇ DAĞIN HALKI / Ezidilerin Göçü / Her sabah yüzlerini güneşe döndüler. “Ya kudret sahibi Tanrım. Bütün dünyadaki halkları kötülüklerden ve belalardan koru ve bizi de ihmal etme” diye dua ettiler. Bugünse IŞİD nedeniyle soykırıma uğrama tehlikesi altındalar. Ezidiler, üç ülkenin ayırdığı üç dağda var olma mücadelesi veriyor.
90, KAYSERİ / Yeraltında Keşif / Kayseri’de toprağın altında adeta ikinci bir il uzanıyor. Erciyes ve çevredeki 68 volkanın hediye ettiği işlemesi kolay kayalarda 11 yeraltı şehri ile üç kaya yerleşimi gizli. Zamanla unutulup karanlığa gömülmüş bu kadim mekânlar, tekrar gün yüzüne çıkıyor.
112, İZLANDA / Ateş ve Buz Adası / Dumanı tüten volkanlar, Atlas Okyanusu kıyılarına sarkan devasa buzullar, yerin derinliklerinden püsküren kaynar sular… Savaşmak istemeyen Vikinglerin kurduğu ateş ve buzdan bir ülke İzlanda; torunları yaratıcı kültürleriyle bu zorlu koşullara uyum sağlamış.
130, SEN DE GİT Çinili Kent Sevilla

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Ekim 2014

Atlas / Ekim 2014

8,99 ₺


Atlas Haberler