Atlas / Ağustos 2014 Ürün Kodu: SKU-2944

1, Kapak
3, İçindekiler
10, FOTOYORUM / “Rintlerin Akşamı” Batı doğunun gurbetidir, doğu batının sılası; en azından güneşin günlük yolculuğu açısından böyledir!
14, PANORAMA / Atlas Tarih
30, ATLAS RAPORU / Cennette Yangın
34, YER VE GÖK / Kendi Yıldızı Yok Edecek
38, ÇEVREN / Zürafalar Bayılmaz
42, İSTANBUL / Benzemez Hiçbir Yer Beyoğlu’na Her sokak başında yeni bir macera, unutulmuş simalar, şöhretli binalar, eski tatlar, kokular ve yeni ritimde birleşen farklılar... Ahmet Ümit, Atlas okurları için Beyoğlu’nda, gizli kalmış hikâyelere açılan bir yolculuğa çıkıyor.
67, SAMANLI DAĞLARI / Suyun Kaynağında Samanlı Dağları, doğanın devasa bir anıtı gibi Armutlu Yarımadası ile Düzce arasında uzanıyor. Eteklerindeki gelişmiş kentlere rağmen yaylaları, gölleri, kanyonları, su kaynakları ve zengin biyoçeşitliliği ile Marmara Bölgesi’nin “yağmur ormanları”nı oluşturuyor.
84, VİŞEGRAD / BOSNA HERSEK Drina Köprüsü Osmanlı veziri Sokollu Mehmet Paşa’nın doğduğu topraklara bir hediyesiydi. Yüzyıllar boyunca sadece Drina Nehri’nin iki yakasını birleştirmekle kalmadı, Boşnaklarla Sırpları birbirine bağladı ve kimi zaman acılara, kimi zaman neşeye tanıklık etti.
106, FOÇA / Denizciler Yurdu Antikçağda uzaklara yelken açan cesur denizcilerin yurduydu. Akdeniz fokuyla özdeşleşip Ege’deki koruma alanlarıyla tanındı. İzmir’in Foça’sı “deniz” adı verilen koyları, taş evleri, kalesi ve nefis doğasıyla yüzyılların ruhunu yaşatıyor.
124, FOTOKEŞİF / Paris: Sokağın Büyüsü
130, SEN DE GİT / Kraliçe Venedik

Abonelik Tipi

90% lara varan avantaj 8,99 ₺


Atlas Diğer Sayılar

Atlas Ağustos 2014

Atlas / Ağustos 2014

8,99 ₺


Atlas Haberler