Neverland’a hoş geldiniz!

Women's Fitness / Ağustos 2017

İçinizdeki çocuğu serbest bırakın ve daha mutlu olun.

Hangi yaşta çocuk olmaktan vazgeçip aniden yetişkin oluyoruz? Sanki herhangi bir uyarı yapılmaksızın beklenmedik bir şekilde üstümüze çöküyor. Bazı nedenlerden dolayı,yetişkinler olarak daha olgun bir yaşam şekline yer açmak için tüm çocuksu eğilimlerimizi bir kenara koymamız gerektiğine dair bir anlayış söz konusu...

Şimdi karşınıza geçiyor ve hiç de öyle olması gerekmediğini söylüyoruz!

Laura Jane Williams kendini tükenmiş hissettiğinde, iç çocuğuyla yeniden bağlantı kurması, hayatta bir kez daha mutluluğu bulmasına yardım etti. Yirmili yaşlarını yazarlık kariyerinde ilerlemekle geçirdi ve ara vermedi. Geçen yılların ardından ona düşük seviyeli depresyon ve kaygı teşhisi kondu. Her şeyin değişmesi gerektiğini biliyordu. O da, çocuk bakıcısı olarak çalışmak üzere ara vermeye karar verdi. Baktığı çocukların coşkusundan esinlenerek daha spontane, hayat dolu ve pozitif yaşama başladı. Williams’ın bakıcılık tecrübelerinden öğrendiği her şeyi, yeni kitabı Ice Cream for Breakfast’da bulabilirsiniz. Kitap, kendi iç çocuğunuzu yeniden keşfetmenizi sağlayacak, eğlenceli anekdotlar ve ilham verici keşiflerle dolu.

Çocukça değil çocuksu

İçinizdeki çocuğu özgür bırakmak, etrafınızdaki çocukların oyuncaklarını çalmaya başlamanız veya işler istediğiniz gibi gitmediğinde etrafı kırıp dökmeniz anlamına gelmiyor. korkmamak ve en önemlisi kendiniz olmak istiyor.
Kaosta mutluluğu bulun

Hayat karmakarışıktır. Bunu inkar etmeye gerek yok. Bununla birlikte, karşınıza çıkan zorluklar karşısında takındığınız tutum tamamen size kalmıştır. Bir şeyler ters gittiğinde, toplumun bir yetişkin gibi davranmanızı şart koştuğu şekilde yanıt vermeyi seçebilir ya da umut ışığını görebilir ve sizi nereye götüreceğini izleyebilirsiniz. Yıllar geçtikçe, belirli durumlara belirli tepkiler vermeyi öğrendik: Odanın diğer köşesinde duran örümcekten korkmak ya da parlak renkli taytlar giymekten utanmak gibi... Artık statükodan kopmanın zamanı geldi! 


Women's Fitness / Seçilmiş İçerikler


Women's Fitness Sayılar