Dans Kulübü

TopGear / Temmuz - Ağustos 2017

Porsche’nin 911 GT3 RS’i, uzun zamandır pist için en uygun seçenekti. Ama şimdi Alman iç savaşı çıktı. Chris Harris, bu savaşta arayı bulmaya çalışıyor.

Benim kadar aptal birileri otomobil endüstrisine akıl vermeye kalkacak olsa, büyük ihtimalle iki felsefe üzerine odaklanır.

1.İyi görünümlü kötü bir otomobil her zaman çirkin iyi bir otomobilden daha fazla satar.

2.Hiçbir zaman Porsche GT3 RS’i geçmeye çalışmayın. Çünkü bu, büyük sorunlar yaratacaktır.

İkinci maddenin arkasında basit bir kural var; her defasında birileri çıkıp Porsche’nin yola çıkma izni olan pist roketini geçmeye çalıştığında başarısız oldu. Böyle bir şey olduğunda Porsche GT otomobilleri Patronu Andreas Preuninger, her zaman zihnimde Rocky IV’te Ivan Drago’nun şeytani antrenörüyle özdeşleşir: “Çok basit; RS kime meydan okursa, onu yok eder!” Ve öyle de olur. Yıllardır hemen herkes bunu denedi ve başarısız oldu; BMW, Mercedes, Maserati, Audi. Ferrari bile sürücüleri RS kadar çeken, onun kadar hızlı ve dayanıklılık anlamında onun kadar inatçı bir rakibini üretmedi. Bu noktada size Mercedes-AMG GT R’ı belirli bir noktaya kadar hayal kırıklığı yaşayarak takdim etmek istiyorum. Onu kullanmadan önce dahi, yapılan modifikasyonlara göz atıp Mercedes’in GT otomobilini daha önce Porsche’nin hiç karşılaşmadığı kadar güçlü bir rakip haline getirdiğini söyleyebilirim. Drago’nun vücudunun ilk göründüğü anı hatırlıyor musunuz. Tamam, sanırım Rocky göndermelerine bir son vermem gerek.


TopGear / Seçilmiş İçerikler

Dans Kulübü
Temmuz - Ağustos 2017

Dans Kulübü

Porsche’nin 911 GT3 RS’i, uzun zamandır pist için en uygun seçenekti. Ama şimdi Alman iç savaşı çıkt...


TopGear Sayılar