İki arada bir derede

TopGear / Mart 2017

Artık bütün 911’ler turbo motorlara sahip ve model gamı giderek daralıyor. Peki ama yeni 911 GTS, Turbo ve Carrera S arasında konumlanabiliyor mu?

YAZI: JACK RIX / FOTOĞRAFLAR: LEE BRIMBLE

Porsche 911 GTS

Bunu bir yağmur olarak tanımlayamazdım ama sanki hava gigatonlarca nem barındırıyordu. Yolda su birikintileri yoktu ancak yeterince kaygandı ve bense görüş mesafesinin kısıtlı olması nedeniyle burnumun ucunu zor görüyordum. Uzaklarda bir yerlerde, B4560 otoyolunun üzerinde bir koyun sürüsü bekliyor olabilirdi. Bunlara rağmen önümde duran üç otomobil beni fazlasıyla heyecanlandırıyor. Bunların hepsi turbo motorlu, dört tekerlekten çekişli ve arka aksları üzerinde farklı açılarda çılgınlık barındıran modellerdi. Bunlar, 911 gamının en önemli parçalarıydı.

Günümüzde bir Porsche 911 satın alma konusunda karar vermek, İsveç Kadın Milli Voleybol Takımı’nın hangi oyuncusunu bir yerlere davet etmeye karar vermek kadar zor. Aslında bu, sahip olmaktan mutluluk duyacağınız bir problem ancak motor, gövde ve şasi kombinasyonu seçenekleri konusunda biraz dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle de güncellenmiş GTS 911.2, yeni 3.0 lt altı silindirli turbo boxer motoruyla aileye dahil olmuşken.


TopGear / Seçilmiş İçerikler

Dans Kulübü
Temmuz - Ağustos 2017

Dans Kulübü

Porsche’nin 911 GT3 RS’i, uzun zamandır pist için en uygun seçenekti. Ama şimdi Alman iç savaşı çıkt...


TopGear Sayılar