KARANLIK YOLCU DÖNÜŞ YOLUNDA DEXTER MORGAN

Sezon / 2021/01

2021’IN EN BÜYÜK MÜJDELERİ İÇİNDEN BİRİ SONBAHAR AYLARINDA 8 YIL ARADAN SONRA DEXTER’IN 9. SEZONUNU İZLEYEBİLECEK OLMAMIZ. YAPIM SÜRECİ DEVAM EDEN YENİ SEZONLA İLGİLİ ŞU ANA KADAR BİLİNEN HERŞEY BU SAYFADA.
Michael C. Hall’un canlandırmadığı bir Dexter Morgan elbette mümkün değil. O bildiğimiz Dexter kanlı canlı karşımızda olacak 9. sezonda. Öte yandan Michael C. Hall’a yepyeni bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Dizinin bir kısmının New York dışındaki Iron Lake kasabasında geçeceği de Ocak ayında sızmaya başlayan haberler arasındaydı.

Dexter’ın büyük finali çoğu hayran için yeterince tatmin edici bulunmamıştı. “Karanlık Yolcu”nun geri dönüşü tatmin edici bir final görebilme şansımız açısından umut vadediyor. Dexter’ın bizzat kendisi bile finalden emin olmadığını itiraf ediyor bir röportajında: “Gerçekçi olalım, insanlar şovun finalinin pek çok şeyi sonuçsuz ve tatminsiz bıraktığı konusunda hemfikir. Ben de kendimi “O adama ne oldu ya? ” Diye soranların arasında buldum. Bu yüzden Dexter’ın hikayesine tekrar el atacağım için çok heyecanlıyım. Hiçbir karakteri bu kadar uzun yıllar boyunca canlandırma deneyimim olmamıştı.”

Gerçekten böyle mi düşünüyor yoksa sadece yeni sezonun promosyonunu mu yapıyor bundan hiçbir zaman emin olamayacağız belki ama Hall’un çoğu hayranla aynı fikirde olduğunu söylemesi, alçakça işlenmiş suçlardan paçayı kurtardığını zannedenlere kendi adaletini dağıtan Karanlık Yolcu’nun bu 9. randevusu için bizi ziyadesiyle umutlandırıyor. Michael C Hall, 2006-2013 yılları arasında sekiz sezonda tam 96 bölüm boyunca Dexter Morgan’ı canlandırdı. 9. Sezonla birlikte buna 10 bölüm daha eklenecek. 2018’de bir daha seri katil rolü oynayıp oynamayacağına dair bir soruya “Asla asla deme!” diye yanıt vermiş ama böyle bir durumun ancak yepyeni, ilginç ve oynamaya değer bir karakterle olabileceğini de söylemiş. İyi ki “daha da Dexter’ı oynamam” dememiş. Tamam yeni değil ama daha ilginç bir karakter bulursa onu oynasın Hall:)


Sezon / Seçilmiş İçerikler


Sezon Sayılar