Selfie’lere Gamzeli Gülümseyin!

Şamdan Plus / Temmuz 12, 2017

Miranda Kerr, Kirsten Dunst, Jennifer Garner,Bradley Cooper, Josh Holloway gibi ünlü birçok isim dış görünüşlerinin yanında gamzeleriyle de büyük beğeni topluyor. Yüze hem çekici bir ifade kazandıran hem de 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen gamze estetiğini Esteticium Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ersin Gönüllü’den dinledik.

Gamze estetiği nedir? 

Yanak gamzesi kişilerin yüz ifadesine çok belirgin pozitif katkıda bulunan dinamik çukurluklardır. Gülümseme ile ortaya çıkarken, mimik yapmadığımızda belirsizleşir. Doğal olan da budur. Gamze, tarihte birçok millet tarafından doğal bir aksesuar, bir ziynet unsuru olarak görülmüştür. Günümüzde de konudaki yerini ve popülerliğini koruyor. 

Nasıl yapılır?

Ameliyat öncesinde gerekli muayene sonrasında yapılıp medikal geçmiş sorgulandıktan sonra hastanın ameliyat için herhangi bir engel durumu yoksa bazı basit laboratuvar testleri yapılır. Test sonuçları da normal ise eğer hastanın yanak bölgesinde gerekli çizimler yapılarak lokal anestezi ile ameliyathane ortamında hastayı uyutmadan ağız içerisinden müdahale tamamlanır.

Kimler yaptırabilir? 

18 yaşından büyük, lokal anestezi almasında herhangi bir sakınca (ek hastalık vs.) olmayan herkes yaptırabilir. Bu kriterleri karşılayan herkes üst yaş sınırı olmaksızın küçük bir müdahale ile yanak gamzesi sahibi olabilir. 


Şamdan Plus / Seçilmiş İçerikler

Bozcaada
Ağustos 12, 2020

Bozcaada

Covid-19 vaka sayılarının artmaya başladığı bugünlerde tatil için size Bozcaada’yı öneriyorum. Buti...


Şamdan Plus Sayılar