BAYRAM KİLOLARINIZDAN KURTULUN

Şamdan Plus / Haziran 28 2017

Bayramın da sona ermesiyle, kilo problemi yaşayan kişileri en çok düşündüren, alınan kilolardan en kısa zamanda kurtulmanın yolları oluyor

Ramazan ayının sonunda ve onu izleyen bayram keyfinin ardından genelde şikayetler, fazla kaçırılan pide ve tatlılar sonucu alınan kilolardır. Bayramın da sona ermesiyle, özellikle kilo problemi yaşayan kişileri en çok düşündüren, alınan kilolardan en kısa zamanda kurtulmanın yollarını araştırmak oluyor. Çünkü daha yazın başındayız, deniz kenarında ya da sıcak günlerde ince kıyafetlerle fit görüntümüzün bozulması, en son istediğimiz şey olmalıdır. 

Günlük rutinimize dönüyoruz
Ramazan sırasında yemek saatleri, öğün sayıları ve şekilleri değiştiğinden metabolizma ve sindirim sistemi etkilenmiştir. Rutine döndüğünüzde bu durum ister istemez etkilenir. Bayram süresince yenen çoğu kez rafine karbonhidratların ağırlıklı olarak tüketildiği günler de eklenince metabolizmamız adeta durma noktasına gelir. Bu dönemde beslenmede en önemli nokta, mide ve bağırsakların yükünü azaltmak için azar azar ama sık sık yemek ve metabolizmayı hızlandırmak olmalıdır. Önce sıvı miktarını ve fiziksel aktivitenizi artırılmalı, vücudu daha az ve daha sık yeme temposuna uyarlamalısınız. Özellikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek daha rahat bir uyum süreci yaşarsınız.


Şamdan Plus / Seçilmiş İçerikler

Bozcaada
Ağustos 12, 2020

Bozcaada

Covid-19 vaka sayılarının artmaya başladığı bugünlerde tatil için size Bozcaada’yı öneriyorum. Buti...


Şamdan Plus Sayılar