VOLVO OCEAN RACE’E ÖZEL V90

Otomobilden / Aralık 2017

Okyanus sağlığı için kolları sıvayan Volvo, Ocean Race 2017/18’in başlamasını kutlamak amacıyla yeni bir V90 Cross Country geliştirdi.

Premium otomobil üreticisi Volvo Cars bugün, Volvo Ocean Race 2017/18’in başlamasını kutlamak amacıyla ödüllü otomobili V90 Cross Country all-road estate’in özel bir versiyonunu tanıtıyor. Otomobili satın alanlar, aynı zamanda okyanusların sağlığının ne kadar önemli olduğunun anlaşılması için yapılan çalışmalara da doğrudan katkıda bulunacak. Volvo Cars, okyanusları kirleten plastik maddeler ile ilgili çalışmalar yapan “Volvo Ocean Race’s Science Programme”ı desteklemek için üretilen ilk 3 bin adet V90 Cross Country Volvo Ocean Race otomobilin her biri için 100 euro bağış yapacak. Böylelikle projeye toplam 300 bin euroluk bağış yapılmış olacak. Bu bağış, Volvo Cars’ın çevreye verdiği önemin ne kadar uzun vadeli olduğunun altını çiziyor.


Bilimadamlarına destek

“Volvo Ocean Race Science Programme”, bu sene yarışacak tekneleri dünya okyanuslarının farklı bölgelerinden çeşitli veriler toplayacak sensörler ile donattı. Sıcaklıklar, barometrik basınç, akıntılar ve rüzgar hızıyla ilgili bu veriler, daha tutarlı hava tahminleri ve iklim modellemeleri yapmaları için bilim adamlarına küresel boyutta yardım edecek. Volvo Cars Sürdürülebilirlik Direktörü Stuart Templer, “En büyük doğal kaynağımızın, yani okyanusların sağlığının ne kadar önemli olduğunu anlamamıza yardımcı olacak Volvo Ocean Race’s Science Programme’ı desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi.


30 ülkede satılacak

Otomobilin kendisi de deniz kirliliği ile mücadeleye yardımcı oluyor. İç döşemede yer alan halılar, deniz tabanından toplanan terkedilmiş balıkçı ağları da dahil olmak üzere, yüzde 100 geri dönüşümlü bir naylon malzeme olan Econyl’den üretiliyor. V90 Cross Country Volvo Ocean Race, Volvo tasarımcıları ve ve bir grup mühendis tarafından Volvo Cars’ın İsveç’in Torslanda şehrinde yer alan merkezinde, şirketin Özel Araçlar Departmanında, özel amaçlı bir üretim alanında geliştirildi. Özel Araçlar bölümünde çalışan mühendisler, özel modeller geliştirmekte uzman kişiler ve ayrıca Volvo Cars’ın ultra lüks Excellence modelleri olan V90 ve V90 cross Country police versiyonlarının üretiminden de sorumlular. Özel ve dışavurumcu bir tasarım ve hem iç mekan hem de dış görünüm için sunulan renk paleti, V90 Cross Country Volvo Ocean Race’i 90 serisindeki diğer kardeşlerinden ayırıyor. 3 bin otomobilin ilk bölümü dünya çapında 30 pazarda satılmaya başlanacak.


Otomobilden / Seçilmiş İçerikler


Otomobilden Sayılar