Mirror Edge Catalyst

Macline / Ocak 2017

Özgün, iddialı ve çarpıcı bir oyun deneyimi vaat eden Mirror Edge Catalyst, tüm detayları ile mercek altında...

Gideceğimiz yolu kırmızı bir okla belirten sistem, aynı zamanda kullanmamız gereken objeleri de kırmızı renge boyuyor.


Mirror Edge Catalyst gerek oyun dinamikleriyle gerekse hikâyesiyle özgün bir oyun. Şunu belirtelim klasman olarak (Genre) bir aksiyon oyunu olarak tanımlansa da, silah pek kullanmadığımızdan ve bütün devinimler “parkour” hareketleriyle sağlandığından oldukça farklı bir oyun dinamiğine sahip. Bu yeni oyunda ana karakterimiz Faith’in hikayesinde daha derine iniyoruz.


Günümüzde ciddi olarak endüstrileşen oyun camiasında bazı büyük firmaların aynı hikaye, grafik ve oynanabilirliğe sahip oyunları piyasaya temcit pilavı gibi sürdüğü bir gerçek. Ancak bazı istisnalar, oyun yapısı diğer zincir serilerine benzer şekilde de olsa kendini zevkle oynatabilme başarısına haiz olabiliyor. Mirror’s Edge Catalyst’de bu yapıya sahip.


‘Parkur’ türü diyebileceğimiz bir oyun tarzına sahip olan Mirror’s Edge ilk olarak 2008 de E3 Oyun fuarında duyurulmuş ve oldukça beğeni toplamıştı. O güne kadar var olan benzer oyunlarına tersine birincil görüş kamera kullanıyordu.

Catalyst önceki oyundan daha fazla parkur yapısı sunuyor. İlk oyunda çok fazla eleştirilen dövüş mekaniği, oynanabilirlik konusunda yapılan iyileştirmeler oyunu daha aktif yapmış. Çünkü ilk oyunda daha çok “parkur” özelliklerine haiz aksiyonlar içinde bulunabiliyorken şimdi ise kavga, dövüş yani yakın mesafe çatışma içerisinde olabiliyorsunuz.


Macline / Seçilmiş İçerikler


Macline Sayılar