HAZAR ERGÜÇLÜ

L'Officiel Türkiye / Haziran - Temmuz 2020

Hazar Ergüçlü ile izole bir yaz rüyası
Yaz hiç bitmesin, su oyunları hep sürsün istiyorsun küçükken. Sonra o cırcır böcekli, çiçek kokulu yaz anılarına ilk yaz aşkı, ilk kalp kırıklığı geliyor. Herkesin kutsal bir yazlık aşkı vardır. Ne tam olarak yaşanan ne de yaşanmadı denilebilecek bir aşktır o. Melankoliye sürükler insanı. Ama günümüz şartlarında değil. İçinde bulunduğumuz dönemde sarp kayalar ve hep bir gün batımı manzarası yükselişte. Size eğer fazla dramatik geldiyse hemen sığ yerlere vuran temiz sulardan bahsedelim biraz. Dalgaların getiridiği o berrak sularda Hazar Ergüçlü’yü buluyoruz. Her zamanki gibi duruşu ile gerçekliğimizi değiştiriyor.

Hayat nasıl gidiyor?
Bu aralar durgun tabii ki. Ama kendine bolca vakit ayırabilmek güzel bir şeymiş. Kenarda bekleyen kitapları okudum, sürekli yemek yaptım, cildime hiç olmadığı kadar iyi baktım. Sürekli yoga ve spor yaptım.

Geçirdiğimiz pandemi süreci size neler öğretti?
Birçok şey öğretti ama bunların bana has şeyler olduğunu düşünmüyorum. Hepimiz aynı anda birçok konuda farkındalık edindik ve değiştik. Bazı şeyler bir anda demode oluverdi, bazılarının kıymeti arttı. Radikal değişimlerin yaşandığı bir süreçten geçmekteyiz. Umarım bu salgın daha fazla insan ölmeden biter de hepimiz normalleşmeye başlarız. Çalışmayı çok özledim.

Yeni dünya, yeni normal… Bu kavramlar sizin için neler ifade ediyor?
Bunun cevabının bir kısmını yukarıda vermişim sanırım. Daha doğrusu girizgahı yapmışım. Henüz bu kavramlar hakkında ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. Bunu zaman gösterecek. Ama umarım yeni normalde uçak seyahati kolay bir şeydir de ailemi eski sıklığında görebilirim.

Oyunculuk sizin için nasıl bir macera? Mesleğinizdeki dönüm noktalarını söyleyebilir misiniz?
Kariyerime 16 yaşında bir Derviş Zaim filmiyle başlamak sadece mesleğimin değil hayatımın da dönüm noktalarındandı. Daha sonra yine çok önemli yönetmenlerle çalışma fırsatı buldum, harika oyuncularla çalıştım, onlardan çok şey öğrendim. Çok şükür hep mutlu olduğum ve kişisel gelişimimde her biri dönüm noktası sayılabilecek işlerde çalıştım.

L'Officiel Türkiye / Seçilmiş İçerikler


L'Officiel Türkiye Sayılar