BELARUS'UN İLK VE TEK GOLF KULÜBÜ MINSK GC

Golf Dünyası / Haziran 2020

Golfün hızla yayıldığı Belarus ilk golf sahasına kavuştu. Orman içinde 70 hektarlık bir alanda inşa edilen saha 18 çukurlu şampiyona sahası ile dokuz çukurlu akademi sahasından oluşuyor. ‘Doğamızda golf var’ sloganı ile hizmet veren ve şehir merkezine 20 dakika uzaklıktaki saha yaz aylarında alternatif saha arayan Türk oyuncuları bekliyor. Halil Düzenli
Yaz aylarında alternatif golf sahaları arayan oyuncular için listeye yeni bir destinasyon daha eklendi. Belarus’un ilk golf sahası olarak hizmete giren Minsk Golf Kulübü, İngiltere, Rusya ve Çin’de bir çok saha tasarlayan Paul Thomas imzası taşıyor.

Orman içindeki 70 hektarlık alanda kurulu tesiste 18 çukurlu golf sahasının yanı sıra dokuz çukurlu akademi sahası da yer alıyor. Belarus’un başkenti Minsk’e 20, havalimanına ise 30 dakika uzaklıktaki kulüp bu yönüyle de golf turistlerini cezbediyor.

GOLF DOĞAMIZDA VAR!

Minsk Golf Kulübü’nün iki temel felsefesi bulunuyor. Bunlardan birincisi, ‘Golf doğamızda var’ (Golf is literally in our nature). Doğal flora ve fauna’nın içinde yer alan kulüp aynı zamanda ‘doğa bizim hazinemizdir’ felsefesini ilke edinmiş. İkinci felfese ise golfün kültürü, estetistiği ve hareketiyle insan doğasının bir parçası olduğu. Geçtiğimiz yıl çoğunluğu yaz aylarında olmak üzere 12 turnuva düzenleyen Minsk Golf Kulübü bu turnuvalarla üyelerinin buluşup kaynaşmasını amaçlıyor. Halen 73 üyesi bulunan kulübün amaçlarından birisi de Belarus’taki golf kültürünü geliştirmek ve geleceğin şampiyon golfçülerini yetiştirmek.

Golf Dünyası / Seçilmiş İçerikler


Golf Dünyası Sayılar