Tatil 2017 Trendler

Food and Travel / Mart 2017

Bisikletle seyahatin siftahını yapmak için, bu mutluluk veren aracın icadının 200’üncü yıldönümü sizce de yeterince anlamlı değil mi? Kopenhag’dan Barselona’ya, Buenos Aires’ten Montreal’e, gönül rahatlığıyla sele üstünde keşfedebileceğiniz bir sürü kent var.

Bisikletle Seyahat

Bisikletle seyahatin siftahını yapmak için, bu mutluluk veren aracın icadının 200’üncü yıldönümü sizce de yeterince anlamlı değil mi? Kopenhag’dan Barselona’ya, Buenos Aires’ten Montreal’e, gönül rahatlığıyla sele üstünde keşfedebileceğiniz bir sürü kent var. Ama asıl, tabiatın koynunda pedal basıp kamp kurmanın tadı bir başka. Düşlerinizi böyle bir serüven süslüyorsa Türkiye’den Kosta Rika’ya, ABD’den Avustralya’ya, heyecan verici seçenekleriyle dünya sizin!


HYGGE YILI

Danimarkalıların en mutlu halk olmasına şaşırmamalı. Ne de olsa kendilerini şımartmayı, hayattan zevk almayı bir ‘gelenek’ haline getirmişler. Popülaritesi giderek artan Danca hygge sözcüğü, bir çeşit Danimarka konsepti.

“Sevdiklerinizle beraber bir şeyler yiyip içerken hissedilen konfor, sıcaklık ve rahatlık hali” olarak açıklanabilecek sözcük, şu sıralar en çok ihtiyaç duyduğumuz şey olabilir. Danimarka, sevdikleriyle beraber teknolojiden uzak samimi bir atmosfer peşindeki gezginlerin radarına girdi bile. Dünyanın en küçük otellerinde, mum ışıklı restoranlarda, sıcak yün atkılarında, kahve-kek ritüellerinde siz de hygge’yi (hûge diye okunuyor) hissedin.Food and Travel / Seçilmiş İçerikler

MYKONOS
Haziran 2017

MYKONOS

St. Tropez ve İbiza kırması enerjisiyle göz kamaştırıcı ama aynı zamanda ‘erişilebilir’ Mykonos’ta g...


Food and Travel Sayılar