İktidar ve Ölüm Arasında: Game Of Thrones

Episode / Ağustos - Eylül 2017

Yedi Krallık’ın her yerinde savaş var; haritanın her köşesinde yüzlerce plan yapılıyor. Bir yanda Demir Taht, bir yanda gelmekte olan büyük karanlık. Ak Yürüyenler’le birlikte yaklaşan asıl savaş ile Demir Taht mücadelesi birbirine girecek, Game of Thrones evreni çok karışacak. Biraz daha ipucu için neler vermezdik? İşte tam da bunun için dizinin sevilen oyuncuları, 7. sezona dair merak uyandıran ipuçlarını bizimle paylaştı.

Game of Thrones Oyuncularından 7. Sezon İpuçları


Aidan Gillen: “Serçeparmak’ın Olayı İnsanları Zorlamak”
(Petyr “Serçeparmak” Baelish )
Serçeparmak insanları neden zorluyor?

6. sezon boyunca, hatta belki 5. sezonun sonundan itibaren Serçeparmak’ın, Sansa’nın içine şüphe tohumları ekmesini izledik. Erkek kardeşinin liderliğinin geçerliliğiyle ilgili şüpheler. Biyolojik olarak ne kadar kardeşi sayılır? Sen Sansa olarak onu içinde bulunduğu savaştan kurtardığın için ne kadar takdir aldın? Daha fazlasını hak etmiyor musun? Serçeparmak’ın olayı bu. İnsanları zorlar. Onları belli bir yöne doğru gitmek için hafifçe iteler. Herkeste işe yaramaz. Sansa da bu yemi her zaman yemiyor çünkü gittikçe daha zekileşiyor.


Liam Cunningham: “Westeros Muhtemelen Yok Olacak”
(Sir Davos Seaworth)
Davos nasıl değişti?


Sanırım bu sezonun en büyük farkı, Stannis asık suratlı bir liderken Jon’un dürüst ve genç biri olması. Yani bu da bu yıl esprilere biraz daha yer olacak demek. Ama aynı zamanda işler ciddiye biniyor. Bu, sondan bir önceki sezon olduğundan her şey tırmanıyor. Gece Kralı ve tayfasıyla ilgili durum artık zirveye ulaşıyor. Westeros muhtemelen yok olacak ve etnik temizlik olacak.


Ortaçağın Modern Kadınları


Catelyn kendi çocuklarını ne kadar seviyorsa eşi Ned’in güneydeki bir seferden dönerken getirip oğlu olduğunu söylediği Jon’a karşı o kadar ilgisiz ve buz gibi bir öfke besliyor. Model anne timsali olarak kurgulamak yerine, Jon’la ilişkisiyle karmaşık ve bağlamına göre hareket edebilen bir anne olarak yaratılmış. Soğukkanlı Catelyn, aynı zamanda hanedanının yönetiminde de söz talep ediyor.


Episode / Seçilmiş İçerikler

The Sinner
Temmuz - Ağustos 2020

The Sinner

Alman polisiye yazarı Petra Hammesfahr’ın aynı adlı romanından 2017’de uyarlanan The Sinner, ilk se...

IN THE DARK
Haziran 2020

IN THE DARK

Eğlenceyle gerilimin ve dramın iç içe geçtiği bir polisiye In The Dark. Bir şaheser değil, polisiye ...


Episode Sayılar