EVDEN EVE EĞLENCEYE DEVAM

Elle / Temmuz - Ağustos 2020

KARANTINA DÖNEMINDE MEKANLARIN KAPANMASIYLA BIRLIKTE IŞSIZ KALAN EĞLENCE SEKTÖRÜNDEKI ÇALIŞANLARA DESTEK OLMAK AMACIYLA OLUŞTURULAN LIFE FROM İSTANBUL GIRIŞIMI, BIR YANDAN GELIR SAĞLARKEN BIR YANDAN EVDE KALAN MÜZIKSEVERLERI FAVORI DJ’LERIYLE BULUŞTURDU. BU DIJITALPLATFORMU DJ MEHMET KORYÜREK, NAM-I DIĞER AKSAK’TAN DINLIYORUZ.
Röportajı yaptığımız tarih itibariyle tam 92 gündü hiçbir yerde çalmadığını anlatan DJ Aksak’la birlikteyiz. Karantina öncesi en son 7 Mart’ta Sonar Festival’de Zorlu PSM’de DJ’lik yapan Mehmet Koryürek herkesin evde kaldığı günlerde boş durmamış ve bu süreçte işsiz kalan meslektaşlarıyla bir araya gelerek Life From İstanbul projesini hayata geçirmiş. Hem müziğe hasret kalan biz evdekileri eğlendiriyor hem de arkadaşlarına para kazandırıyor: “Karantina döneminde ekmek kapımız olan mekanlar 19 Mart tarihinde kapandı. Akabinde devletimiz birçok paket açıkladı. Maalesef bizim sektörün hatta daha
geniş kapsamlı bakarsak kültür emekçilerinin neredeyse tamamı ya serbest meslek erbabı ya da kayıt dışı veya yevmiyeli
çalışan. Bu demektir ki ışıkçısından sahne çalışanına, dekorcudan bilet kesene, saz sanatçısından DJ’e, hepimiz bir anda işsiz kaldık. Açıklanan paketlerin hiçbiri bizlere bir imkan sunmadı. Dolayısıyla bir araya gelmeye karar verdik. Mesajımız ‘bizi unutmayın, biz aç kalırsak sizi kim eğlendirecek?’ kadar basit.”

Elle / Seçilmiş İçerikler


Elle Sayılar