Modern Zaman Kahramanı

Elle Decoration / Nisan - Mayıs 2017

Alaçatı'nın ruhu, büyüsü başka.. Bir yandan eski Rum köyü havasını korumaya çalışıyor, diğer yandan da günümüz stilleriyle karışıyor, çevreleniyor. Gün geçtikçe popülerliği artan Alaçatı'da yer alan bu taş evin Funda Arkas tasarımı dekorasyonunda, düne ve bugüne ait detaylar, 'endüstriyel loft şıklığı' konsepti altında buluşmuş.

FD Architecture ve Rue 1387 mağazalarının sahibi iç mimar Funda Arkas tarafından tasarlanan Alaçatı'daki bu evin sahipleri kış aylarını İstanbul'da, yazlarını ise Alaçatı'da geçiren 40'larının ortalarında bir çift. Kimya mühendisi Sibel Hanım ve galvaniz üreticisi eşi, FD Architecture'ın tasarım tarzını çok beğendikleri için tüm seçimleri Funda Arkas ve ekibine bırakmışlar. 'Evi görür görmez çok beğendim ve neler yapacağımı hayal etmeye başladım. Çok çok eski bir binaydı. Evin bir bölümünü değiştirerek bir iç avlu yaratmayı düşündüm. Odaların her birini ve salonun bir bölümünün buraya bakmasını hayal etmiştim. Öyle de yaptık.' diyerek projeyi anlatmaya başlıyor Funda Arkas.

Eğer siz de bu projede hangi malzemelerin nasıl ve nerelerde kullanıldığını, nasıl tasarlandığını merak ediyorsanız o zaman hala yazının devamını okumak için neden bekliyorsunuz?


Şömine Bölümü


Alaçatı Evi


Alaçatı evi avlu


Mutfak bölümü


Elle Decoration / Seçilmiş İçerikler

MODERN YAZ RUHU
Temmuz - Eylül 2020

MODERN YAZ RUHU

Yılın büyük zamanını üç çocuklarıyla birlikte Londra’da geçiren Breteau ailesi, yazın Bodrum’dan 25 ...


Elle Decoration Sayılar