Bodrum mu? Çeşme mi?

Condé Nast Traveller Türkiye / Haziran 2017

Yazın gelmesiyle yılların eskimeyen ikilemi yine gündemde: Bodrum mu Çeşme mi? Karar verirken yardımınıza koşacak, en yeni mekanlar listesini İsmail Polat derledi.

Bodrum Cephesi

Hazine: Canlı müziği ve geç saatlere kadar süren eğlencesiyle meşhur Cihangir mekanı, Bodrum’da daha önce Ulus 29 ve Mykonos’tan ithal Interni’ye ev sahipliği yapan Tilkicik Koyu’nda açıldı. Aynı dekor ve konseptle, yine Tayfun Topal’ın ev sahipliğinde konuklarını ağırlayacak. Eğlenceye doyamayanlar, daha önce Cihangir’de açılması planlanan (ama daha açılmayan) Bi’ Alt Kat’da geceye devam edebilir.

Eva Klein: Geçen yaz adı geçse de Harbiye’nin popüler gece kulübü Klein’in Güney’e inişi bu yaza kısmet oldu. Ekip ve konsept aynı, sadece yaz halinde. Bardakçı Koyu’nda, Değirmenburnu’nda yer alan mekan özellikle elektronik müzik severler arasında Bodrum'un favorisi olacak.

Ulus 29: İki yıl önce şansını Tilkicik Koyu’nda deneyen mekan, bu yaz Yalıkavak Marina’da, geçen yıl Anjelique’in olduğu yerde açılıyor. Mert Vidinli tüm yaz boyunca Fenix Bodrum’la birlikte burayı da kanatları altına alacak. Konuklar için eğlence garanti.

Tren: Yalıkavak Marina’nın yanı başında geçen yıl hizmet veren Çilek, bu yıl yerini Tren’e bırakıyor. “Bol bol Türk.e müzik, bol bol eller havaya” diyenler radara almalı.


Çeşme – Alaçatı Cephesi

The Stay: Merakla beklenen The Stay otel ay sonu hizmete giriyor. 18 yaşından büyüklerin kabul edileceği otelin ardındaki isimler Muzaffer Yıldırım ve Çeşme’nin yerlisi Haldun Demirhisar. 12 ay açık kalacak mekanda tiyatro ve müzik festivalleri de düzenlenecek.

Paradiso Beach: Delikli Koy’dan hemen sonra karşınıza çıkan plaj Alaçatı’nın yenilerinden. Yaklaşık 800 kişilik beach, Avrupa’nın en iyisi olma iddiasıyla yola çıkıyor. İçinde bungalovlar da var.

KAF: İstanbul’dan tanıdığımız KAF bu yıl iki noktada Alaçatı’da: Çarşıda (MOMO’nun hemen yanında) ve Paradiso Beach’in içinde.

Spiaggia Grande Beach: Mykonos eğlencesini Maça Kızı ile harmanlayacak mekan hemen Zio Beach’in yanında yer alıyor. Coşkulu eğlencenin yerine yemekleriyle ön plana çıkmayı hedefliyor.

Jolly Joker: Beyoğlu’nun ikonik mekanlarından Jolly Joker, 5000 kişilik alanıyla bu yıl soluğu Alaçatı’da alıyor. Haziran sonu kapılarını açacak mekan, Unique Alaçatı içinde yer alacak.


Condé Nast Traveller Türkiye / Seçilmiş İçerikler


Condé Nast Traveller Türkiye Sayılar