PETROL PİYASALARI 2017’YE İYİ BAŞLADI ANCAK İLERİDEKİ YOL ENGEBELİ GÖRÜNÜYOR!

Business News / Şubat 2017

Saxo Bank’ın Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen, Petrol piyasalarının 2017’ye iyi başlamasına rağmen ilerideki yolun engebeli gözüktüğüne dikkat çekerek büyük spekülatif pozisyonların petrol piyasası için önemli bir risk oluşturabileceğini söyledi.

Saxo Bank’ın Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen, petrol piyasalarının 2017’ye iyi başlamasına rağmen ilerideki yolun engebeli gözüktüğünü belirterek büyük spekülatif pozisyonların petrol piyasası için önemli bir risk oluşturabileceğini söyledi. ABD’de hava ılımana dönerken, doğal gazın ağır darbe aldığını ifade eden ünlü stratejist Ole Hansen, “Kısa vadede momentumun petrolü daha yukarıya taşıma olasılığı var” dedi.

Ole Hansen, petrole ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Petrol piyasaları 2017’ye, Aralıkta da görüldüğü gibi, büyük kârlarla başladı. Önümüzdeki haftalarda dikkatler doğrudan Opec ve Opec dışı üreticilerin üretimi kısma taahhütleri üzerinde olacak. Bu cephede Kuveyt ve Oman’dan gelen bilgiler şu ana kadar destekleyiciydi, fakat petrolün canlanması için gidilecek yolun engebeli olma olasılığı büyük.“

“Petrolde düşük dalgalanma görülürken, aynısı doğalgaz için söylenemez. 2016’da en iyi performansı -%59 artış- gösteren bu emtia, bugün Asya açılışında 14 ayın en büyük düşüşünü yaşadı. Aralıktaki ralliye katkıda bulunan dondurucu soğuklar önümüzdeki iki hafta içinde yerini daha ılıman bir havaya bırakıyor.”


Business News / Seçilmiş İçerikler


Business News Sayılar